Čtyři mladí lidé z Ústí zachránili lidský život a dostali za to ocenění od policie

MP3 přehrávač a drobné příslušenství k počítači si dnes vedle ocenění odnesli čtyři mladí lidé od ústecké policie. Dva chlapci a dvě dívky ve věku od čtrnácti do osmnácti let se koncem března navečer procházeli u řeky v Neštěmicích, když uviděli na zemi bezvládně ležet 64letou ženu. Nešli lhostejně dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okresní policejní ředitel Vladimír Danyluk ocenil Romana Horváta, Pavlínu Szasziovou, Anitu Horvátovou a Petra Jana (zleva) z Ústí nad Labem za záchranu života ženy | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

„Zjistili jsme, jestli dýchá, a Roman zavolal sanitku. Já jsem zvedla její telefon a oznámila to její rodině. Dali jsme na ní bundy, aby nebyla moc zmrzlá,“ popsala osmnáctiletá Anita Horvátová.

„Utíkal jsem zeptat se rybářů, kudy se tam sanitka dostane. Rybáři mi to řekli, pak jsem nasedl do sanitky a jel jsem s nimi,“ doplnil šestnáctiletý Roman Horvát.

Pro Anitu Horvátovou to nebyly příjemné chvíle. „Měla jsem velký strach, že bude mrtvá. Ale přežila to, a to je dobře.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh ústecké mládeže oceněné policií za záchranu života zaznamenala Gabriela Hauptvogelová

Čtrnáctiletá Pavlína Szasziová měla také obavy, jestli paní přežije. „Co se jí stalo, co tam vůbec dělala sama,“ řekla.

Na místo přijel i příbuzný ženy, která má zdravotní problémy a trpí velkými bolestmi. Podle přivolaného lékaře se zřejmě chtěla otrávit léky.

Policisty reakce partičky překvapila. Ocenění jim předal ředitel okresní policie Vladimír Danyluk.

„Všechny nás to u té mládeže překvapilo. Mluví se o tom, že je vůči okolí lhostejná. Zaskočilo nás i to, že telefon zvedli a nezmocnili se ho, ale reagovali podle situace, ve které žena byla. To, co udělali, jí skutečně zachránilo život.“

Šestnáctiletý Petr Jano by se v podobné situaci se svými kamarády zachoval stejně. „To by snad udělal každý člověk, ne? Pomoci lidem je dobrá věc a měli bychom to udělat vždycky. A ne je nechat ležet – ta paní tam mohla i umřít,“ uzavírá.

Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme