Fotbalisté ostravského Baníku porazili Duklu a jsou na nesestupové 13. pozici

Baník Ostrava se díky vítězství nad pražskou Duklou posunul mimo sestupové příčky. Domácí tým na Bazalech vyhrál nad 6. týmem Gambrinus ligy 2:0. Ostravskému celku tak po neúplném 26. kole Gambrinus ligy patří 13. místo.

Hráči ostravského Baníku se radují z gólu

Hráči ostravského Baníku se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Sestupem ohrožený domácí tým vyhrál i druhý zápas po odvolání trenéra Komňackého. Baník byl v prvním poločase lepší a proti pasivně hrající Dukle měl hned několik šancí. Úvodní gól vstřelil ve 41. Václav Svěrkoš.

Dukla přidala ve druhé půli na aktivitě a pohybu, ale největší šanci měli opět hráči Ostravy, konkrétně ghanský reprezentant do dvaceti let Narh, který nastřelil ve 53. minutě tyčku.

Závěrečnou gólovou pojistku přidal ve druhé minutě nastavení Krmenčík. Baník se tak minimálně do nedělního večera dostal mimo sestupové pozice.

Duel Slovácka s Olomoucí byl přerušen

Zápas mezi Slováckem a Olomoucí rozhodl domácí tým v nastavení. A to bylo kvůli přerušení duelu delší než obvykle. Slovácko vyhrálo první poločas díky brance Valenty 1:0. Na začátku druhé půle přerušil rozhodčí Zelinka hru kvůli nadávkám na adresu předsedy Fotbalové asociace ČR Miroslava Pelty. To samé se pak opakovalo zhruba za 15 minut.

Po krátké pauze hra pokračovala a v 73. minutě vyrovnal olomoucký Schulmeister. V 92. minutě se pak ale prosadil Libor Došek a za dalších 5 minut zpečetil výhru Slovácka opět Valenta.

Sparta si s přehledem poradila s Libercem

Severočeši zaskočili v úvodu Letenský tým svou aktivitou, kterou ale nezužitkovali a naopak po střele Holka a zaváhání brankáře Kováře inkasovali. Po pauze to už byla sparťanská exhibice. Odstartoval ji gólem do prázdné branky Krejčí. Pak domácí publikum na chvíli zmrazil liberecký Sackey, ale pak se trefili Švejdík s Lafetou, Sparta vyhrála 4:1 a za týden může slavit titul.