Nepovedlo se sladit tým, uznává reprezentační trenér Růžička

Čeští hokejisté se vrátí z mistrovství světa v Bělorusku bez medaile. Konečné čtvrté místo chápe trenér Růžička jako neúspěch a výhrad měl několik, včetně té, že se trenérskému týmu nepodařilo ideálně mužstvo poskládat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Růžička (vpravo) na střídačce národního týmu | Zdroj: ČTK

„Dostali jsme se do šancí, ale nedali jsme góly. Od hráčů jsem cítil obrovskou vůli to uhrát, ale myslím, že nám trošku ubývaly síly,“ nabízí trenér Vladimír Růžička jeden z možných problémů české reprezentace na mistrovství světa.

Národní tým trápila také produktivita. „Když se nám nepodařilo dát gól, bylo to pro hráče deprimující, nemělo je co nastartovat. Mužstvo chtělo, ale nemělo se od čeho odrazit,“ cítil na střídačce reprezentační trenér. Češi nedali gól v semifinále ani v zápase o bronz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Růžička hodnotí českou účast na hokejovém MS, ptá se ho František Kuna

„Je to hodně komplikované. Pořád někde spekulujeme. Když můžeme mezi kruhy vystřelit, natlačíme puk do strany a střílíme z rohu. Musíme to změnit, můžeme si o tom povídat, ale důležité je, abychom zjednodušili hokej na ledě,“ plánuje Vladimír Růžička.

Příprava na turnaj byla dlouhá, ale paradoxně nebylo nakonec tolik času na sehrání hokejistů zvyklých na různé styly hry z různých soutěží.

„Kanada a USA mají výhodu. Všichni tam hrají jeden systém a je vidět, jak rozehrávají. Mají to zažité a v Evropě se hraje jinak. Každý klub hraje trošku něco jiného a pak se to potřebuje dát dohromady,“ a na to neměl národní tým podle růžičky dostatek prostoru.

Mám 110 kilo a můj styl se nehodí, vysvětluje konec v reprezentaci Jágr

Číst článek

„Je to velké otázka pro příští MS v Praze. Třeba vsázíte na kluky, kteří hrají 7 zápasů finále KHL a jsou i trochu unavení. Potřebují si odpočinout a je to pro ně složité,“ uvědomuje si padesátileté kouč.

Za rok, před šampionátem v Praze a Ostravě, bude Růžička přemýšlet jinak. „Potřebujete tým postavit tak, aby kluci měli formu. Musí si to sednout a trošku sladit, což se nám nepovedlo. Sladění nebylo ideální,“ uznává chybu trenér národního tým.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme