Hradec Králové chce koupit pozemek nutný k dostavbě dálnice D11

Město Hradec Králové chce od Jaroslavy Štrosové koupit polovinu pozemku potřebného k dostavbě dálnice D11. Rozhodli o tom radní, věc však musí ještě příští týden schválit zastupitelstvo města. Pozemek, který Štrosová vlastní se svou sestrou Ludmilou Havránkovou, je poslední parcelou, již zbývá v plánovaném úseku dálnice do Hradce Králové odkoupit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Štrosová vlastní ideální polovinu pozemku o celkové výměře 2700 metrů čtverečních, město má v úmyslu zaplatit za její díl skoro 1,69 milionu, 1234 korun za metr čtvereční.

Druhou část parcely vlastní sestra Štrosové, farmářka Ludmila Havránková. Město nevyloučilo, že i její polovinu bude chtít časem získat.

Pozemek pro stavbu dálnice plánuje město směnit s Ředitelstvím silnic a dálnic za pozemky státu pod městským autobusovým nádražím. Město by tak nemuselo prodělat.

„Jsou to pozemky, kterými ŘSD disponuje. My bychom uvítali být vlastníky, abychom nadále třeba nemuseli platit nájem,“ uvedla mluvčí královéhradeckého primátora Magdalena Vlčková.

Zastupitelé Hradce souhlasili s odkupem poloviny parcely pod D11 | Foto: ČTK

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme