Příbuzní odsouzených před věznicí v Rapoticích amnestii chválili, ne tak obyvatelé obce

Rapotická věznice je už od včerejšího rána v obležení příbuzných vězňů. Poté co prezident Václav Klaus vyhlásil amnestii, příbuzní netrpělivě vyčkávali, zda se v bráně věznice neobjeví právě jejich syn, bratr nebo tatínek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amnestie ve věznici v Rapoticích | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

„Děkuji panu prezidentovi, za to, že dal tu amnestii,“ říká Pavel Krajínek, který přijel pro bratra. Netrpělivě přešlapuje před rapotickou věznicí, pokukuje po hlavní bráně a čeká, až se dveře konečně otevřou.

Směrem k hlavě státu míří od příbuzných vězňů jen samá pochvalná uznání.

Přehrát

00:00 / 00:00

U věznice v Rapoticích natáčel redaktor Michal Malý.

Ještě na Nový rok dopoledne neměl o chystané amnestii nikdo ani tušení. Snad tedy kromě samotného prezidenta, který ji vyhlásil a ministra spravedlnosti a premiéra, kteří mu jeho úmysl posvětili.

Amnestie byla překvapení i pro pana Mirka. Podle něj je dobře, že ji prezident vyhlásil. „Je to přeplněný a ty menší tresty tam nemají co dělat,“ myslí si.

Nadšení příbuzných vězňů už tolik nesdílejí obyvatelé nedalekých Rapotic. Amnestie se jim nelíbí.

„Každý, co si zasloužil, tak to si má odpykat,“ tak reagoval například pan Luboš.

Brány rapotické věznice zatím opustilo několik desítek vězňů z plánovaných několika set. Soudci pracují přímo za zdmi věznice a musejí každý případ velmi pečlivě posoudit. Dokonce si k jednotlivým vězňům nechávají ještě dodatečně zasílat nové výpisy z rejstříku trestů.

Milan Malý, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme