Stávka řidičů MHD v Ostravě by mohla po šesti dnech skončit

Stávka v ostravském Dopravním podniku pokračuje už šestým dnem. Řidiči městské hromadné dopravy stávkují už od minulé středy za pětiprocentní růst platů. Na jinou nabídku vedení firmy zatím odboráři nepřistoupili. Obě strany sporu nicméně věří v dohodu, ke které by mohlo dojít na společném jednání dnes odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stávkující řidiči před depem trolejbusů přemlouvají další řidiče, aby se k nim přidali | Zdroj: ČTK

Vedení podniku navrhuje rozložit navýšení mezd postupně do dvou let, a to každý rok o 1,5 procenta. Zároveň hledá opatření v úsporách ve svém rozpočtu.

Jízdní řády, které momentálně v Ostravě platí, jsou k dispozici na internetových stránkách www.dpo.cz. Pro informace je možné telefonovat i na čísla 597 401 555, 597 401 556 nebo 602 121 010.

Odboráři dosud trvali na pětiprocentním růstu platů, zvažují ale kompromisní variantu svých požadavků.

K tomu, jestli padnou na dnešním jednání nové návrhy a jaké, se zatím ani jedna ze stran nechtěla vyjádřit.

„Budeme se bavit o nějaké částce peněz, která by se uvolnila v letošním roce, a budeme se bavit o částce, která bude uvolněna v příštím roce. Samozřejmě by měla být navýšena o vyšší dotaci z města. Nerad bych nějak předjímal, uvidíme,“ uvedl předák odborářů Ivo Protivínský.

Autobusy a většina tramvají jezdí v Ostravě prozatím i dnes podle víkendových jízdních řádů.

Naďa Čvančarová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme