Ve druhém poločase jsme se zbytečně báli. říká záložník Sparty Kamil Vacek

Daniel Zítka zaskakující v brance fotbalové Sparty za Jaromíra Blažka znovu dostal dva góly, ale tentokrát ho to mrzet nemuselo. Ani jeden nešel vyloženě na jeho vrub a obhájce titulu navíc dal o gól víc než hosté z Liberce. V předehrávce 27. kola Gambrinus ligy se Sparta vítězstvím 3:2 přiblížila vedoucí Plzni na jeden bod. Tím ale výčet pozitiv u mistrovského celku končí.

Fotbalista Sparty Martin Abena (vpravo) bojuje s Marcelem Gecovem z Liberce

Fotbalista Sparty Martin Abena (vpravo) bojuje s Marcelem Gecovem z Liberce | Zdroj: ČTK

Trenér Jozef Chovanec na tiskové konferenci po zápase soptil. Pro někoho možná překvapivě, protože z tribuny výkon Sparty rozhodně nevypadal hůř než o dvě kola dříve proti Olomouci. Ale je pravda, že první a třetí gól si dali hosté v podstatě sami a ve druhém poločase domácí ubrali plyn, až se jim to málem nevyplatilo.

"Ve druhém poločase jsme se zbytečně začali bát, protože jsme věděli, že minule jsme ztratili body. Věděli jsme, že je moc důležité, abychom vyhráli. To se nám povedlo, ale myslím, že jsme ten zápas mohli zvládnout trošku líp," zhodnotil duel proti Liberci Kamil Vacek.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Sparty dál stíhají Plzeň v boji o titul. S výkonem proti Liberci ale spokojeni nebyli.

Poslední Vackovu větu si při odchodu z kabin do klubového autobusu recitovali také Liberečtí. Dát dva góly a neodvážet z Letné ani bod, to zamrzí. Co je ale podle jejich gest zmaru či údivu během zápasu očividně mrzelo také, to byla řada drobných rozhodnutí sudích v situacích, kdy mohli zahrozit.

"Nevím, na tom hřišti nebylo nic evidentního, ale v televizi prý bylo vidět, že některé ofsajdy nebyly. Ale hlavně ten konec, byl tam faul, v poslední minutě jsme mohli kopat standardku, ale už to bylo pohlídané. Jinak si nemyslím, že by to bylo nějak ovlivněné. Ty ofsajdy, to je slabina českých rozhodčích," vzkazuje předsedovi svazové komise rozhodčích Jiří Štajner.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít