Florbalisté chtějí potvrdit, že patří do světové špičky

Na posledním mistrovství světa to byl propadák. Na sedmé místo chce nově se tvořící florbalová reprezentace zapomenout. Češi zkrátka chtějí potvrdit, že patří do absolutní špičky. Tedy mezi velmoce, jakými jsou Švédsko, Finsko nebo Švýcarsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Barák florbal brankář reprezentace | Foto: Štěpán Černý


Čeká je ale dlouhá cesta. Přece jen v České republice se florbalisté svému sportu nevěnují jako profesionálové. Mají zaměstnání nebo studijní povinnosti. Současný reprezentační kádr ovšem prochází generační obměnou. Jeho omlazení ale nebylo prvořadé.

„Samozřejmě máme nějakou vizi, jak chceme, aby ten tým hrál. A podle toho si vybíráme hráče. Někteří bývalí reprezentanti se tam nehodí, někteří zase chtějí skončit. A jsou i nějací nespokojení s tím, co zažili za poslední dva roky. Nemají moc síly, chuti a motivace dál působit v národním týmu.“ říká trenér Zdeněk Skružný.

Jednoduše řečeno, k obměně hráčského kádru došlo dřív, než možná i sami trenéři očekávali. „Chtěli jsme udržet nějaké starší hráče, ale zatím se nám to moc nedaří,“ připustil trenér.

Na zatím poslední akci, Euro Floorbal Tour ve Švýcarsku, Češi hladce podlehli Švédsku, těsně prohráli s Finy a domácí výběr zdolali po samostatných nájezdech. Se třetím místem spokojenost byla, ne ovšem s koncovkou, na které národní tým musí zapracovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

obměna ve florbalové reprezentaci

Pozitivní však je, že hráči vnímají zodpovědnost spojenou s návratem mezi absolutní špičku. Po sedmém místu na posledním světovém šampionátu stojí na startu nové reprezentační éry.

„Já jsme zažil zlatý úspěch akademiků a jádro týmu je z osmdesáti procent složeno z těchto hráčů. Hrozně mě to s nimi bavilo. Jsou to mladí kluci hladoví po úspěchu,“ řekl brankář Jan Barák.

Reprezentace navíc může těžit ze zkušeností krajánků ze Švédska. Na severu jich působí hned pět, což v minulosti nebývalo obvyklé.

„To jsou kluci, kteří se mnou hráli v dresu Vítkovic, takže je fajn, že tam jsou. Sleduji jejich výkony, jsou dobří,“ pokračoval Barák.

Škoda jen absence Milana Tomašíka. Ten se nepříjemně zranil na letním Czech Open a kdy se vrátí na palubovky, není zatím jasné. I bez něj ale Češi budou chtít úspěšně na přelomu ledna a února příštího roku zvládnout kvalifikaci o účast na mistrovství světa.

Pavel Petr, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme