Rallycrossař Smetana je v letošním ME pátý, výsledky chce ještě vylepšit

Čech Ondřej Smetana je v pořadí ME v rallycrossu ve své třídě na pátém místě. Tato disciplína je oblíbená především v severských zemích, kam k trati dorazilo i v letošní sezoně dokonce 35 tisíc fanoušků a piloti se mohli cítit třeba jako na fotbale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rallycross Sosnová | Foto: rallycross-sosnova.cz

„Od volného tréninku až do konce jsme vyhrávali. Bohužel to nevyšlo na první místo, měli jsme kontakt s ruským jezdcem, ale byli jsme celý víkend nejrychlejší. Švédsko jsou tak velké závody, že atmosféra a všechno kolem je super. Jezdí tam okolo 35 tisíc lidí,“ vzpomíná Ondřej Smetana na vydařené závody ve Švédsku.

V seriálu ME v rallycrossu je ve své třídě ME Super 1600 na pátém místě. „Cíl splněn. Měli jsme předsevzetí být do 10. nebo 8. místa, abychom se udrželi ve špičce. To jsme dokázali a jezdili jsme ve špičce i na bedně, takže super,“ těší nejlepšího českého závodníka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rallycrosového závodníka Ondřeje Smetanu navštívil reportér ČRo Kamil Jáša

Zapracovat se dá hlavně na technice. „Není moc co vylepšovat, možná si pohrát s váhami. Je to hlavně o testech. Chtěli bychom auto připravit dříve než vloni a objezdit nějaké tratě na začátku a doladit podvozek. Je to hlavně o tlumičích, podvozku a trakci,“ plánuje Smetana.

Šéfem týmu LC Racing, jehož pilotem je Ondřej, je jeho otec Ladislav. Pokud může, poradí, ale snaží se aby třecí ploch mezi otcem a synem bylo co nejméně.

„Na závodech se občas v něčem nepohodneme, nicméně dnes už auto ovládá líp, než bych ho ovládal já, takže to občas zkusím, ale většinou mu nakonec dám zapravdu, že v autě nesedím,“ přiznává Smetana starší.

Syn Ondřej má velké cíle i pro novou sezonu. „Může se stát cokoli. Třeba vůbec nepojedeme. Ale každopádně bychom chtěli výsledek vylepšit,“ těší se na příští sezonu Ondřej Smetana.

Kamil Jáša, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme