Vítězství v Davis Cupu dalo Štěpánkovi křídla, dokazuje to na AO

Kdyby sebevědomí nadnášelo, Radek Štěpánek by mohl létat pořádně vysoko. Křídla mu dalo nedávné vítězství v Davisově poháru, a český tenista toho využívá i teď na Australian Open.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek během zápasu se Srbem Troickim

Radek Štěpánek během zápasu se Srbem Troickim | Zdroj: Reuters

„Psal jsem jim teď, mají tam asi -16, jo,“ zkontroloval pár minut po svém přesvědčivém vítězství nad Felicianem Lopezem Radek Štěpánek svůj telefon.

SMS zpráva od trenéra Petra Kordy ještě nedorazila, ale Radek Štěpánek tuší, že se kouč v Americe navzdory šestnáctihodinovému rozdílu a nočnímu času díval. Možná u zápasu usnul, jak mohl být klidný, český tenista odehrál duel, ve kterém mu vycházelo skoro všechno, o co se pokusil, a svého soupeře tím naopak pořádně rozhodil.

„Nutíte ho hrát něco jiného, než na co je zvyklý, protože už si musí pomoct, musí riskovat. Snažil jsem se ho nutit, aby byl pořád pod tlakem a nemohl se dostat do výměn.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Radek Štěpánek vstoupil do nové sezony skvěle a troufá si i na Novaka Djokoviče

Když v létě na US Open Petr Korda říkal, že může mít Radek Štěpánek následující sezonu možná vůbec nejlepší v kariéře, možná nad tím mnozí kroutili hlavou. A to ještě trenér a bývalý vynikající tenista netušil, co jeho svěřenec předvede v daviscupovém finále. Jenže teď už se tomu věřit dá.

„Může to tak být, sezona je dlouhá. To, jak se pracuje v přípravě, je pro mě vždycky základ do sezony. A ta byla myslím skvělá,“ říkal Radek Štěpánek, který je rád, že jeho euforii nezkrotily zdravotní problémy z úvodu roku, kvůli kterým ještě těsně před Australian Open raději nebral raketu do ruky. Bolesti svalu, které třeba před pár dny při servisu cítil, jsou prý skoro pryč.

„Musím říct, že je to lepší každým dnem, nelimituje mě to při servise. Jsem za to strašně rád,“ těší Radka Štěpánka, který zažívá dost možná nejpovedenější období v kariéře.

„V přípravě jsem se cítil snad jako nikdy, a to po fyzické i tenisové stránce.“

Berdychovi pomohl k postupu do třetího kola AO kurt Roda Lavera

Číst článek

Nějak podobně se možná před dvěma roky cítil po vítězství v Davisově poháru také Novak Djokovič, aktuálně nejlepší hráč světa. Radek Štěpánek těsně po svém hladkém vítězství nad Španělem Lopezem 6:2, 6:2 a 6:4 tušil, že se právě se srbským tenistou v dalším kole potká.

„Je jasné, že pokud chce člověk porazit Djokoviče na grandslamu, musí podat nadstandardní výkon,“ vyhlíží další zápas na Australian Open Radek Štěpánek.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme