Dvě české lyžařky postoupily do druhého kola obřího slalomu MS

Dvě ze čtyř startujících českých lyžařek se dostaly do druhého kola obřího slalomu mistrovství světa v rakouském Schladmingu. Nejlepší čas zajela Šárka Záhrobská, která předvedla 38. čas. Kromě ní už se do cíle dostala jen dvacetiletá Martina Dubovská, která je 48. Po prvním kole vede Francouzka Tessa Worleyová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská v cíli slalomu v Ofterschwangu | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Záhrobská zvládla ledovatou a s postupem času už značně rozbitou trať bez velkých problémů, stejně tak Dubovská, která byla v cíli jen o 85 setin pomalejší než nejlepší česká lyžařka posledních let. Dubovská si tak může vyjet nejlepší výsledek své kariéry.

Záhrobská ztratila přesně 5 sekund na vedoucí Worleyovou a cítila, že má rezervy. "Dole jsem nemohla mít dobrý pocit, už během jízdy jsem věděla, že to není dobré, bolely mě nohy. Tento závod jedu, protože vím, že mi může pomoci do slalomu. Závodní nasazení nejde natrénovat, žádné skvělé umístění to nebude, ani to nebylo plánované, ale už jenom ten start je pro mě výborný," říkala Záhrobská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kaliba přímo ve Schladmingu sbíral ohlasy na jízdy prvního kola

Další dvě Češky nedokončily, a to po problémech ve stejné brance zhruba v polovině trati - skončily na ní Kateřina Pauláthová i Valentina Volopichová.

Ty se nevyrovnaly s kompresí pravotočivé branky na úrovni startu mužského slalomu, Pauláthová neudržela vnitřní lyži v podkladu a kus trati proklouzala po zadku. "Jsem naštvaná, protože jsem to chtěla dojet, byla by dobrá šance se tu ukázat," litovala Pauláthová.

Volopichová se sice udržela ve stejné brance na nohách, ale nevytvořila si dostatečnou pozici pro to, aby mohla projet následující branku, takže zamířila do protisvahu. Nejrychlejší po prvním kole je zatím Američanka Worleyová, druhá Rakušanka Zettelová na ni ztrácí více než půl sekundy.

Sama Záhrobská si všimla perfektní jízdy Worleyové: "Ta to sjela, jako kdyby to nebylo nic obtížného. Mně se strašně líbila a pak se ta její kvalita projevila i na čase," poznamenala.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme