CVVM: hnutí ANO má dál víc než ODS a Piráti dohromady, volit by šlo 64 procent lidí

Největší podporu ve volbách do Poslanecké sněmovny by nadále mělo hnutí ANO, podle volebního modelu Centra pro výzkum veřejného (CVVM) mínění by ho v březnu podpořilo 32 procent občanů. Proti předchozímu měsíci je to o 1,5 procentního bodu více. Volební model připravila agentura na základě odpovědí téměř tisícovky lidí v první polovině března. Účast ve volbách v průzkumu avizovalo 64 procent lidí, tedy stejně jako o měsíc dříve.

Praha (Aktualizováno: 17:06 25. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební modely CVVM ve srovnání s výsledkem voleb z října 2017 | Foto: CVVM | Zdroj: Infogram/iROZHLAS.cz

ODS by stejně jako v únoru dostala 14 procent a skončila na druhém místě. Naopak zisk Pirátů klesl o dva body na 12,5 procenta a vyrovnal se podpoře ČSSD, která si meziměsíčně o 1,5 bodu polepšila.

Kantar pro ČT: Volebnímu modelu stále vévodí ANO s 31 procenty, druzí Piráti lehce posílili

Číst článek

Pětiprocentní hranici pro vstup do dolní parlamentní komory by ještě překročili komunisté. U KDU-ČSL, TOP 09 a SPD nelze vzhledem k intervalům spolehlivosti říci, zda by se do ní dostaly, či nedostaly, uvedlo CVVM.

Lidovce by v březnu podpořilo 5,5 procenta lidí, tedy o půl bodu více než v únoru. Podpora SPD by byla meziměsíčně stejná, činila by 4,5 procenta.

O půl procenta méně lidí by podpořilo TOP 09, proti únoru si však strana polepšila o 1,5 bodu. Vedle toho starostové si pohoršili o bod na 3,5 procenta. Z ostatních stran na tom byli nejlépe Zelení, kteří by získali procento hlasů.

Ve srovnání s únorovým měřením nebyly podle CVVM ale posuny u jednotlivých stran statisticky významné.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme