Předpověď počasí na čtvrtek 22. listopadu

Meteorologové předpovídají od severozápadu postupně zataženo s deštěm, zpočátku na horách, postupně i ve vyšších polohách déšť se sněhem. Od vyšších poloh hrozí kvůli silnému větru sněhové jazyky, na horách i závěje! Teploty v noci 2 až -2, přes den 3 až 7 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno a sněžení | Foto: Jan Rosenauer

Studená fronta spojená s tlakovou níží se středem nad Skandinávií bude postupovat přes Německo dále k jihovýchodu a postupně začne od severozápadu ovlivňovat počasí u nás.

Přes den bude postupně od severozápadu zataženo s deštěm, zpočátku na horách, postupně i ve vyšších polohách déšť se sněhem Nejvyšší teploty 3 až 7, v 1000 m na horách kolem jednoho stupně. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 25 až 45 km/h, v nárazech a na hřebenech hor 70 až 90 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V důsledku silného větru a sněžení se během dne budou tvořit od vyšších poloh sněhové jazyky, na horách i závěje. Rychlost větru bude v nárazech a na hřebenech hor dosahovat 25 m/s, tedy 90 km/hod., což je síla vichřice.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles. Rozptylové podmínky budou dobré.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme