Předpověď počasí na čtvrtek 22. listopadu

Meteorologové předpovídají od severozápadu postupně zataženo s deštěm, zpočátku na horách, postupně i ve vyšších polohách déšť se sněhem. Od vyšších poloh hrozí kvůli silnému větru sněhové jazyky, na horách i závěje! Teploty v noci 2 až -2, přes den 3 až 7 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblačno a sněžení | Foto: Jan Rosenauer

Studená fronta spojená s tlakovou níží se středem nad Skandinávií bude postupovat přes Německo dále k jihovýchodu a postupně začne od severozápadu ovlivňovat počasí u nás.

Přes den bude postupně od severozápadu zataženo s deštěm, zpočátku na horách, postupně i ve vyšších polohách déšť se sněhem Nejvyšší teploty 3 až 7, v 1000 m na horách kolem jednoho stupně. Čerstvý jihozápadní až západní vítr 25 až 45 km/h, v nárazech a na hřebenech hor 70 až 90 km/h.

UPOZORNĚNÍ: V důsledku silného větru a sněžení se během dne budou tvořit od vyšších poloh sněhové jazyky, na horách i závěje. Rychlost větru bude v nárazech a na hřebenech hor dosahovat 25 m/s, tedy 90 km/hod., což je síla vichřice.

Tlaková tendence: mírný až silný pokles. Rozptylové podmínky budou dobré.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme