Fotka prvňáčků z Teplic vyvolala vlnu nenávisti na sociálních sítích. Policie šetří komentáře

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích. Třídu tvoří mimo jiné romské, vietnamské a arabské děti. Reakce pod fotografií už začala prošetřovat policie.

Teplice (Aktualizováno: 18:50 7. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích.

Fotka žáků první třídy na Základní škole Plynárenská v Teplicích, která vyvolala řadu nenávistných reakcí na sociálních sítích. | Foto: Zdeněk Traxler | Zdroj: Deník

Fotografii i se jmény dětí zveřejnil regionální Deník v rámci svého seriálu. Krátce na to začali lidé psát nenávistné komentáře na sociálních sítích i přímo vedení školy.

Lidé vyhrožovali dětem i pedagogům. „Třída plná teroristů, tam by sednul ruční granát, rovnou střílet,“ psal podle Deníku jeden z uživatelů. „Ještě, že jsou ze ZŠ Plynárenská. Řešení se přímo nabízí,“ reagoval další.

O děti jsem se bála, říká jedna z maminek. Ředitelka zvažuje kvůli komentářům pod fotkou trestní oznámení

Číst článek

Ředitelku školy komentáře šokovaly. „Složení třídy se tak pro letošní rok sešlo. Nikdy by mě ale nenapadlo, že nevinné zveřejnění památečního snímku prvňáčků spustí tak obrovskou negativní kampaň. Nikdy jsem nic podobného nezažila,“ řekla ředitelka školy Marcela Prokůpková, která musí společně s ostatními pedagogy čelit slovním i písemným útokům.

Policie už se nenávistnými komentáři zabývá. „My se tím případem na základě podnětu z médií zabýváme a celou záležitost prověřujeme,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Útoky na děti považuje za nepřijatelné i Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám ministerstva vnitra, které podle svého twitteru „celou věc předalo policii“. „Na nás se nikdo neobrátil. Na základě dotazů z médií k tomuhle případu jsme se tím případem začali zabývat,“ dodal Vítek.

Hater zpěváka Bangy si za urážky na síti odpracuje 100 hodin

Za rasistické a nenávistné komentáře na facebookovém profilu zpěváka Radka Bangy si jejich autor, dvacetiletý David Šmíd, odpracuje sto hodin veřejně prospěšných prací. Okresní soud v Kladně udělil Šmídovi trest za urážky Židů a Romů, kterých se na Facebooku dopustil. Rozsudek je pravomocný, žádná strana se odvolávat nebude. Více čtěte ZDE.

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme