Teploty blízké tropickému dni. V Česku opět padaly rekordy, v Doksanech naměřili 27,8 stupně

Teplotní rekordy v sobotu padly na většině ze 170 stanic v Česku, které měří 30 a více let. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, teplota tam vystoupala na 27,8 stupně Celsia. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplé počasí vybízí k četbě venku

Teplé počasí vybízí k četbě venku | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

Hodnoty překonaly dosavadní rekordy tři čtvrtiny stanic. „V sobotu byly opět překonány rekordy maximálních teplot na mnoha místech v ČR, nejčastěji v Čechách,“ uvedl meteorolog Pavel Šimandl.

V Doksanech padl pro dnešní den rekord z roku 1961, tehdy tam meteorologové naměřili 24,3 stupně Celsia. Přes 27 stupňů, přesně 27,3 stupně, bylo ještě v Kopistech na Mostecku. Pak následovaly s teplotami přes 26 stupňů Celsia stanice Žatec, České Budějovice - Rožnov, Dyjákovice na Znojemsku, Plzeň - Bolevec, Praha - Karlov, Tuhaň na Mělnicku, Staňkov na Domažlicku a středočeské Průhonice.

Horko má být v Česku i v následujících dnech, kdy se teploty mají podle meteorologů pohybovat nejčastěji mezi 24 až 28 stupni Celsia. Není vyloučeno ani překonání prvního tropického dne v roce, který byl historicky naměřen nejdříve 17. dubna v roce 1934 ve Vlašimi, kde bylo rovných 30 stupňů, uvedli meteorologové.

Nezvykle teplo bylo v Česku už v posledních březnových dnech a na Velikonoční pondělí, kdy meteorologové zaznamenali první letošní letní den, kdy teplota překoná 25 stupňů Celsia. Loni zaznamenali meteorologové první letní den zhruba o měsíc později.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme