Mezi krevními sraženinami a vakcínou Johnson & Johnson nevidíme souvislost, sdělil lékový úřad USA

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zatím nespatřuje příčinnou souvislost mezi vakcínu proti covidu-19 od výrobce Johnson & Johnson a případy krevních sraženin u osob očkovaných touto látkou. Informovala o tom agentura AFP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) zatím nespatřuje příčinnou souvislost mezi vakcínu proti covidu-19 od výrobce Johnson & Johnson a případy krevních sraženin u osob očkovaných touto látkou (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Úřad pro kontrolu potravin a léčiv ví o případech krevních sraženin, dávaných do souvislosti s nízkou hladinou krevních destiček, u některých jedinců, kteří byli předtím očkováni vakcínou Janssen,“ sdělil americký regulační úřad agentuře AFP, přičemž odkazoval přitom na evropskou divizi firmy Johnson & Johnson.

Léková agentura přezkoumá vakcínu Johnson & Johnson kvůli případům krevních sraženin

Číst článek

„Dosud jsme nenalezli žádnou spojitost s očkováním. Věc dále vyšetřujeme a vyhodnocujeme,“ dodal úřad.

Podobně se v pátek vyjádřila i Evropská léková agentura (EMA). Odborník na bezpečnost léčiv z agentury Peter Arlett upozornil, že známý výskyt krevních sraženin je ale extrémně nízký vzhledem k tomu, že preparát si již nechalo aplikovat 4,5 milionu lidí po celém světě.

Evropská léková agentura již používání vakcíny od společnosti Johnson & Johnson v Evropské unii schválila. Očkovat se s ní má v členských zemích začít tento měsíc.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme