Rusové pokračují v bojích u Doněcku a Kupjansku. Ukrajina odrazila desítky útoků

Nejtvrdší boje se na Ukrajině dál vedou v okolí Doněcka a na severním úseku fronty v oblasti města Kupjansk, vyplývá z ranního hlášení ukrajinského generálního štábu. Ukrajinští vojáci podle něj v uvedených sektorech ve středu odrazili desítky útoků ruských sil.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava poškozené vojenské techniky v Kyjevě

Podle ukrajinské armády přinesl uplynulý den celkem 74 bojových střetů, z nichž se 48 odehrálo v sektorech u Avdijivky a Marjink. (ilustrační foto) | Foto: Alina Smutko | Zdroj: Reuters

Boje na daných úsecích fronty trvají již řadu týdnů. Rusové se snaží prorazit přes ukrajinské obranné linie a podle Kyjeva při tom mají významné ztráty. To, že ruské ofenzivní operace pokračovaly i ve středu, potvrzuje i nejnovější zpráva amerického Institutu pro studium války (ISW) publikovaná v noci na čtvrtek.

Podle ukrajinské armády přinesl uplynulý den celkem 74 bojových střetů, z nichž se 48 odehrálo v sektorech u Avdijivky a Marjinky, tedy dvou obcí poblíž Doněcka. Dalších 12 útoků odrazili Ukrajinci u Kupjansku, uvádí generální štáb.

Největší postup armády za několik měsíců? Ukrajina tvrdí, že zatlačila ruská vojska od Dněpru

Číst článek

Válka Ruska proti Ukrajině trvá již 21 měsíců a podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva připravila o život více než 10 000 ukrajinských civilistů. Ukrajině se v posledních měsících příliš nedaří získávat zpět území na východě země okupovaná ruskými jednotkami a situace na bojišti se již delší dobu výrazně nezměnila.

Ukrajinci dál čelí každodenní hrozbě vzdušných útoků, které míří i na infrastrukturu nebo rezidenční oblasti. Podle ukrajinské armády Rusové v noci na čtvrtek zaútočili 14 drony íránské výroby, protivzdušná obrana ale všechny zničila. „Bohužel ruské teroristické útoky vyústily v úmrtí a zranění mezi civilisty,“ uvádí bez dalších podrobností generální štáb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme