Xchat ode dneška pod Netcentrem

Největší český chatovací server - Xchat dnes převzala společnost Netcentrum, která provozuje portál centrum.cz. Původními majiteli byli tři nadšenci pod obchodním jménem Xland.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší otazník visí nad cenou - stejně jako u ostatních obchodů se servery a doménami nebyla zveřejněna. Netcentrum tvrdí, že odpovídala velikosti serveru. Xland nechce o věci vůbec mluvit.

Faktem zůstává, že objektem obchodu byla doména a aktivní uživatelé. Netcentrum chce totiž propojit xchat se svým portálem centrum, a proto musel ode dneška xchat přejít na novou technologii. Nová technika navíc zajistí větší stabilitu serveru. To ale není podle ředitele Netcentra Ondřeje Tomka jediná novinka:

Netcentrum rozhodně neprodělalo - s xchatem dostalo více než 180 tisíc aktivních uživatelů. Jejich registrace se navíc nemění - zůstává jim přezdívka i heslo. Jen grafika je trochu jiná. Zatím se zdá, že spolu s trojicí Xland opustilo xchat i nejvěrnější jádro. Tou jsou diskuzní skupiny jako AOOO Praha, A pokec, Domov důchodců, UGandalfa a další, které si v této době povídají na adrese www.x-talk.cz. Xtalk bez pomlčky, tak jak ho v poslední době znali návštěvníci starého xchatu, bude fungovat až za několik měsíců.

A jak to bude se starou gardou - se skupinou Xland, která provozovala xchat až do včerejška? Podle smlouvy jí nic nebrání v provozování dalších serverů. Jeden z členů Xlandu Pavel Francírek říká, že se v podstatě nic nemění.

I tam by měly fungovat staré nicky i s hesly - Pavel Francírek ale přiznává, že uživatelé se budou muset možná prvních pár týdnů přeregistrovávat.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme