Xchat ode dneška pod Netcentrem

Největší český chatovací server - Xchat dnes převzala společnost Netcentrum, která provozuje portál centrum.cz. Původními majiteli byli tři nadšenci pod obchodním jménem Xland.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Největší otazník visí nad cenou - stejně jako u ostatních obchodů se servery a doménami nebyla zveřejněna. Netcentrum tvrdí, že odpovídala velikosti serveru. Xland nechce o věci vůbec mluvit.

Faktem zůstává, že objektem obchodu byla doména a aktivní uživatelé. Netcentrum chce totiž propojit xchat se svým portálem centrum, a proto musel ode dneška xchat přejít na novou technologii. Nová technika navíc zajistí větší stabilitu serveru. To ale není podle ředitele Netcentra Ondřeje Tomka jediná novinka:

Netcentrum rozhodně neprodělalo - s xchatem dostalo více než 180 tisíc aktivních uživatelů. Jejich registrace se navíc nemění - zůstává jim přezdívka i heslo. Jen grafika je trochu jiná. Zatím se zdá, že spolu s trojicí Xland opustilo xchat i nejvěrnější jádro. Tou jsou diskuzní skupiny jako AOOO Praha, A pokec, Domov důchodců, UGandalfa a další, které si v této době povídají na adrese www.x-talk.cz. Xtalk bez pomlčky, tak jak ho v poslední době znali návštěvníci starého xchatu, bude fungovat až za několik měsíců.

A jak to bude se starou gardou - se skupinou Xland, která provozovala xchat až do včerejška? Podle smlouvy jí nic nebrání v provozování dalších serverů. Jeden z členů Xlandu Pavel Francírek říká, že se v podstatě nic nemění.

I tam by měly fungovat staré nicky i s hesly - Pavel Francírek ale přiznává, že uživatelé se budou muset možná prvních pár týdnů přeregistrovávat.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme