Snowboardista White třetí zlato v řadě na U-rampě nezískal

Americký snowboardista Shaun White potřetí za sebou olympijský závod v U-rampě nevyhrál. V první finálové jízdě upadl, v té druhé několikrát chyboval a nakonec skončil bez medaile na čtvrtém místě. Zlato získal Švýcar Iouri Podladtchikov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardista Shaun White skončil v soči v závodě na U-rampě na čtvrtém místě | Foto: Reuters

Stříbro vybojoval patnáctiletý Japonec Ajumu Hirano a bronz jeho krajan Taku Hiraoka.

Cesta Podladtchikova do finále přitom nebyla tak suverénní. Z kvalifikace si přímý postup nezajistil a musel do semifinálových jízd. Ty už ale vyhrál a ve finále využil chyb favorita Whitea.

Ve druhé jízdě dostal švýcarský snowboardista s přezdívkou „I-Pod“ za skoky včetně otočky o 1440 stupňů známku 94,75 bodu a zlatá medaile mu neunikla.

Američané poprvé v této disciplíně nemají na olympijských hrách žádný cenný kov. Další z favoritů Danny Davis nedokončil ani jednu jízdu a byl až desátý.

Závod snowboardistek v U-rampě je v Soči na programu ve středu. Na startu nebude chybět česká reprezentantka Šárka Pančochová, která skončila pátá ve slopestylu.

Snowboarding:
Muži - U-rampa:
1. Podladtchikov (Švýc.) 94,75, 2. Hirano 93,50, 3. Hiraoka (oba Jap.) 92,25, 4. White (USA) 90,25, 5. Hablützel (Švýc.) 88,50, 6. Čang I-wej 87,25, 7. Š' Wan-čcheng (oba Čína) 81,00, 8. Ravnjak (Slovin.) 72,25, 9. Callister (Austr.) 68,50, 10. Davis (USA) 53,00.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme