Lidé v Berouně nacházejí mrtvá těla bezhlavých psů. Policie žádá o pomoc veřejnost

V okolí bývalé textilky Tiba v Berouně našli lidé už pátého mrtvého psa. Jeho tělo bylo zohaveno, a proto celou věc vyšetřuje policie. Psí těla bez hlav se totiž v okolí Tiby objevují už rok. Pokud by se podařilo prokázat, že jde o trestný čin týrání zvířat, hrozilo by pachateli až tříleté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý textilní závod TIBA v Berouně | Foto: Petr Kološ

Podle policejních informací bylo nejnověji nalezené tělo už ve značném stádiu rozkladu. Plemeno psa ale zřejmě nehraje roli, v předchozích případech se rasy lišily. Nejprve šlo v lednu roku 2013 o křížence, pak o rotvajlera nebo letos v lednu německého ovčáka.

Právě po jeho nálezu nařídili policisté pitvu. Podle znalců byla hlava oddělena odborně a v době, kdy už byl pes mrtvý. Původně si policisté mysleli, že by mohlo jít o psy z nelegálních zápasů. To ale posléze vyloučili, protože psi nebyli nijak zranění.

Police nezná ani majitele psů. I proto žádá o pomoc veřejnost. Lidí se ptá, jestli se v jejich okolí neztratil pes, ale také na to, zda někdo nemá nějaké informace ohledně sekty, která by rituálně zabíjela psy, nebo jestli někdo neví o případně vyšinutém sběrateli psích hlav.

Místní lidé jsou pohoršeni, že je něco takového možné, ale nic konkrétního k případu nikdo neví. Někteří se jen vyjadřují v tom smyslu, že kdyby se majitel o areál pořádně staral a kdyby se do něj nestahovaly berounské živly, nic takového by se tu nedělo. Ničeho podezřelého si ale lidé v okolí Tiby nevšimli.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme