Jízda s autobusy plnými knih čeká do konce týdne cestující na Lipnicku

Městská knihovna v Lipníku nad Bečvou oprášila nápad, jak naložit s vyřazenými knihami. Po roce si zopakuje akci Knihy jedou za vámi! S autobusy, které se zcela mimořádně promění v malé pojízdné knihovny, se na Lipnicku mohou lidé svézt až do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyřazené knihy budou vozit autobusy na linkách mezi vesnicemi v okolí Lipníka nad Bečvou /ilustrační foto/ | Foto: Robert Candra | Zdroj: Český rozhlas

Bezmála pět stovek knih budou vozit autobusy na linkách mezi vesnicemi v okolí Lipníka nad Bečvou. Cestou do práce, nebo do školy si v nich mohou zájemci počíst, a pokud se jim titul zalíbí, zdarma si jej mohou odnést domů.

„Cestující nastoupí do autobusu, kde na ně čekají knihy. Najdou je v krabicích na sedadlech, ale i třeba nad sebou v síťkách pro zavazadla,“ popisuje knihovnice Eva Vinckerová.

„Přestože se jedná o vyřazené knihy, mohou posloužit a někomu udělat radost,“ dodává.

Autobusy plné knih jsou součástí celé řady akcí, které lipenská knihovna v březnu pořádá v rámci měsíce čtenářství. Patří mezi ně například také literární toulky městem, nebo tradiční pasování prvňáčků na čtenáře.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme