Putin telefonoval Obamovi, prezidenti hledají diplomatické řešení krize na Krymu

Ruský prezident Vladimir Putin konzultoval otázku rusko-ukrajinské krize se svým americkým protějškem. Sám Baracku Obamovi telefonoval, oznámil Bílý dům ve svém prohlášení. Rozhovor mezi oběma státníky trval asi hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barack Obama a Vladimir Putin | Foto: Evan Vucci | Zdroj: ČTK

Ruský prezident chtěl od svého amerického protějšku slyšet návrhy na řešení rusko-ukrajinské krize. Obama Putinovi předložil několik požadavků a chce od Ruska písemnou odpověď.

Oba státníci se dohodli na tom, že o možném řešení znovu budou jednat ministři zahraničí. Obama ruského prezidenta vyzval, aby stáhl vojenské jednotky z Krymu.

Více o situaci na Krymu čtěte na speciálním webu Českého rozhlasu

Číst článek

Naléhal také na Putina, aby se vyvaroval dalších provokací, včetně posilování jednotek na ruských hranicích s Ukrajinou. Americké tajné služby odhadují, že Rusové mají u hranic s Ukrajinou na 40 tisíc vojáků.

Americký prezident Putinovi zdůraznil, že k řešení ukrajinsko-ruské krize stále vede diplomatická cesta, pokud Rusko požadavkům Spojených států vyhoví.

Poloostrov Krym - grafický profil se základními údaji | Foto: ČTK

Lenka Kabrhelová, Marie Machytková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme