Železniční koridor mezi Prahou a Kolínem je průjezdný, technici výhybku opravili

Na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Kolínem už jezdí vlaky téměř bez omezení. Traťoví pracovníci zprovoznili výhybku, kterou v neděli zřejmě kvůli chybě strojvedoucího prorazil rychlík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak, nádraží Mělník | Foto: Pavel Petr

Vlaky mezi Prahou a Kolínem zatím jezdí po obou kolejích sníženou rychlostí. Technici vyměnili poškozenou spojovací tyč a některé další části výhybky. Zkontrolovali také zabezpečovací zařízení, které bez problémů fungovalo.

„Trať byla znovu zprovozněna v plném rozsahu. Technikům se podařilo výhybku opravit včetně zabezpečovacího zařízení a všeho dalšího,“ potvrdil mluvčí Správy železničních a dopravních cest Jakub Ptačínský.

Odborníci dnes také na místě pracovali s takzvaným defektoskopem, přístrojem podobným ultrazvuku. Vyloučili poškození nebo praskliny, které nejsou pouhým okem viditelné.

Vlaky po celý den nabíraly na trati zpoždění, a to i v řádech několika desítek minut. Nyní se situace postupně vrací k normálu.

Přímo v Kolíně včera odpoledne prorazil rychlík jedoucí z Prahy do Vsetína důležitou výhybku. Dostal se tak na stejnou kolej jako osobní vlak na cestě z Kolína do Prahy.

Obě soupravy včas zastavily, dělilo je od sebe zhruba 27 metrů. Podle Drážní inspekce udělal chybu pravděpodobně strojvedoucí, který přehlédl červenou na návěstidle.


Zvětšit mapu

Michal Trnka, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme