Lyžař Janka obhajuje titul, Trejbala čeká existenční sezóna

První vítězkou závodu Světového poháru v alpském lyžování žen je Němka Rebensburgová, muži zahájí ročník 2010/2011 obřím slalomem zítra. V českém týmu nastala před startem závodního kolotače situace v posledních letech nevídaná. Největší pohodou oplývá Ondřej Bank.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Trejbal

Tedy závodník, kterému přibrzdilo kariéru vážné zranění z ledna 2008, svůj návrat musel oddalovat a loni před začátkem sezóny doufal, že ji bez problémů absolvuje celou.

To se stalo, výsledky měl navíc velmi dobré, a to především v obřím slalomu. Právě touhle disciplínou vstoupí v rakouském Söldenu do další závodní zimy, což možná ještě zvyšuje jeho natěšení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžař Janka obhajuje titul, Trejbala čeká existenční sezóna

,,Já se těším jako vždy. Nevím, co můžeme čekat, ale tréninky ukazovaly, že máme dobrou formu. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat,“ říká Ondřej Bank.

Mluví sice v množném čísle, ale pro nedělní závod do něj můžeme zahrnout už jen Martina Vráblíka a debutanta ve Světovém poháru Adama Ziku. Kryštof Krýzl má stále přetrvávající problémy s kotníkem, který si poranil při ošklivém pádu během tréninku v Chile.

Petra Záhrobského se týkají jen rychlostní disciplíny a Filip Trejbal naopak po nevýrazné minulé sezóně vsadil všechno na jeden typ závodu, a tím je slalom speciál.

,,Ve vztahu k finanční situaci musím buď provést ve výsledkové listině přesun zdola nahoru nebo skončit. Takže jsem všechen čas, přípravu a koncentraci přesunul na slalom,“

Takové existenční starosti rozhodně nemají favoriti Světového poháru, mezi kterými chtějí mít zase konečně zásadní slovo Rakušané v čele s Benjaminem Raichem. Pomoci jim k tomu má nový trenér Mathias Berthold.

Křišťálový glóbus obhajuje Švýcar Carlo Janka, ve Světovém poháru pokračuje a smělé plány má Američan Bode Miller a po dvouleté pauze zaviněné hrůzostrašným pádem v Kitzbühelu se k závodění vrací Švýcar Daniel Albrecht. Rozhodně bude co sledovat.


Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme