Mladíka z Plzeňska vážně zranila exploze starého fotoaparátu. Vybuchl, když ho plnil chemikálií

Velmi starý fotoaparát, který se plní chemickou sloučeninou, vybuchl v sobotu odpoledne v ruce šestadvacetiletému muži v Mladoticích na Plzeňsku. Mladík, který fotografoval masopust, skončil s vážnými zraněními v plzeňské fakultní nemocnici. V neděli to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Mladotice (Plzeňsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Starý fotoaparát

Starý fotoaparát | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

„Jednalo se o devastační poranění horní končetiny. Muže ročník 1993 jsme transportovali s vážnými zraněními při vědomí na urgentní příjem pozemní cestou,“ uvedla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

V Dubí na Teplicku vybuchla trafostanice. Dva muži utrpěli vážné popáleniny

Číst článek

Záchranáři původně před 17.30 přijali zprávu o výbuchu domácí pyrotechniky. „Nešlo ale o pyrotechniku, ale o dobový fotoaparát. V době, kdy jej plnil chemickou sloučeninou, aby docílil blesku, mu následně aparát v ruce explodoval a zranil ho,“ uvedla Hokrová.

Podle informací ČTK výbuch muži, který byl v obci aktivním myslivcem, vážně zranil ruku, v níž držel směs hořčíkového prášku s peroxidem, který se musí ručně zapalovat. Podle původního oznámení místních občanů se mu nepovedlo správně smíchat poměry chemikálií.

„Nebylo shledáno cizí zavinění, neštěstí šetří obvodní oddělení policie v Kralovicích,“ uvedla Hokrová. Podle Svobodové tlaková vlna výbuchu nikoho dalšího neohrozila, muž stál na místě sám.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme