Moskvané přišli na způsob, jak dostat závěje sněhu z ulic. Stačí na ně nasprejovat jméno Navalnyj

Silné sněžení, které zasáhlo Moskvu, nechalo v ulicích ohromné závěje. Obyvatelé města však přišli na originální způsob, jak zaměstnance technických služeb donutit, aby úklid urychlili. Stačí na zasněžené chodníky napsat jméno Alexeje Navalného – neoficiálního vůdce ruské opozice.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sužuje vás neodklizený sníh? Stačí na závěj napsat jméno opozičního aktivisty Navalného | Zdroj: Reuters

Frustrace obyvatel – způsobená neschopností moskevských autorit zajistit rychlé odstranění vysokých závějí sněhu po hustém sněžení – vyústila podle serveru BBC v lidovou tvořivost, která nutí zaměstnance města odklízet nevídanou rychlostí.

Stačí nasprejovat na hromadu sněhu jméno opozičního ruského aktivisty a bývalého poradce exgubernátora Alexeje Navalného. Podle uživatelů sociálních sítí, kteří politický vtip hromadně sdílejí, byl sníh na popsaných místech do pár hodin odstraněn.

„Neměli jsme velké naděje, ale hloupost okresních úředníků a technických služeb nás nezklamala,“ psalo se v jenom z komentářů na facebooku. „Nyní všichni v zemi i mimo ni ví, že příjmení Navalnyj není jen příjmení, ale kletba, která nutí lidi pracovat,“ reagoval další uživatel.

Stačí zaházet

Taťjana Grigorjevová, členka místního sdružení obyvatel ve čtvrti Nagorny, sdělila, že se při sprejování inspirovala nápadem novináře Michaila Kozyreva, aby rezidenti napsali jméno Navalnyj na neodklizený sníh, který jim vadí. Fotky svých nápisů i video, jak příslušní pracovníci ulici uklízejí, poté sdílela na sociální sítě, kde mělo téměř 50 tisíc zhlédnutí.

V některých částech města ale k nápravě nedošlo. Grigorjevová poznamenala, že svědci viděli, jak pracovníci pouze sníh přehazují či zakrývají, aby odstranili tu část, kde bylo jméno napsáno.

Nasprejované jméno opozičního aktivisty na neuklizeném chodníku | Zdroj: Reuters

Alexej Navalnyj je opoziční aktivista, kterému bylo v prosinci znemožněno Ruskou ústřední volební komisí se zaregistrovat jako protikandidát do březnových prezidentských voleb, kde by se o post utkal se současným prezidentem Vladimirem Putinem. Komise jako důvod uvedla pravomocné odsouzení za závažný trestný čin.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme