Ruská policie zadržela při protestech na podporu opozičního politika Navalného desítky lidí

Ruská policie zadržela celkem přes 70 lidí, kteří v pondělí večer a odpoledne demonstrovali na podporu Alexeje Navalného. Opozičního politika poslal soud na 30 dní do vazby. Ruské úřady ho zadržely hned po přistání v Moskvě. Do Ruska se vrátil skoro po pěti měsících, kdy se po otravě látkou ze skupiny novičok léčil v Německu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie zadržela celkem přes 70 lidí, kteří v pondělí večer a odpoledne demonstrovali na podporu Alexeje Navalného | Foto: Anton Vaganov | Zdroj: Reuters

Největší skupinu, celkem víc než 50 lidí, zadržela ruská policie v Petrohradě. Uvádí to iniciativa OVD-Info, která se zaměřuje na pomoc zadrženým při protestech.

Kreml zvolil ‚politiku silné ruky, aby neztratil kredit‘. Přijdou za zadržení Navalného nové sankce?

Číst článek

Zatýkalo se podle ní taky v Moskvě a Moskevské oblasti, Irkutsku nebo Archangelsku.

Spolupracovníci Alexeje Navalného avizovali, že na sobotu chystají demonstrace v několika městech.

Ruská vězeňská služba žádá, aby mu starší 3,5letý podmíněný trest soud změnil na nepodmíněný. Rozhodnutí soud posunul na 2. února.

Ruské bezpečnostní složky podle OVD-Info při dnešních akcích na podporu Alexeje Navalného zadržely přes 60 lidí. Většinu z nich v Petrohradě. Čísla nemusí být konečná. Zatýkalo se i včera.

20:29 – 18. 01. 2021

1 6

Ivana Milenkovičová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme