Informaci o požáru dostali hasiči v šest ráno kuvajtského času. „V budově bydlel velký počet pracovníků, desítky se jich podařilo zachránit, ale bohužel mnozí zemřeli,“ řekl velitel místní policie.
Až třicet procent zbraní, které má Ukrajina k dispozici, potřebuje častou opravu. To je podle expertů na obranu hodně. Zvlášť pro armádu, která vede rozsáhlou ofenzivu a potřebuje každou zbraň.
Expremiér Andrej Babiš vyhrál pouze v Kuvajtu a Uzbekistánu. V uzbeckém hlavním městě Taškentu ho zvolili tři Češi z celkem osmi hlasujících a zvítězil tak s podporou 37,5 %.
Kuvajtský diplomat a jeho manželka je odsouzení ke dvěma letům vězení. Měli totiž se svou etiopskou pomocnicí v domácnosti zacházet jako s otrokyní. Manželé byli odsouzeni v nepřítomnosti.
MOV zrušil po téměř čtyřech letech suspendaci Kuvajtu kvůli vměšování státu do řízení sportovních organizací. Kuvajtští sportovci tak budou moci za rok v Tokiu závodit pod svou vlajkou.
Nedávno uprchla své rodině z Kuvajtu osmnáctiletá Saúdská Arabka Rahaf Kunúnová a po složitém cestování nakonec dorazila do Kanady, která jí nabídla azyl.
Před 15 lety byla invaze do Iráku v plném proudu. Českou účast stvrdil podpisem tehdejší prezident Václav Havel, ale učinil tak bez vědomí vlády. Šlo o nedorozumění nebo diplomatický „majstrštyk“.
USA a spojenci zaútočili před 15 lety na Irák. Následovala válka, ve které zemřeli statisíce civilistů a tisíce vojáků. Vedl konflikt, který Američané v roce 2003 vyvolali, k rozvrácenosti regionu?
Irák se vzpamatovává z války s takzvaným Islámským státem. Obnovu země odhaduje tamní vláda na skoro dva biliony korun. Obrovské potíže způsobili džihádisté mimo jiné v dodávkách vody.
Server iROZHLAS.cz se ptal českého velvyslance v Kuvajtu Martina Dvořáka, jak probíhá druhá přímá volba českého prezidenta ve Státu Kuvajt, bohaté monarchii v Perském zálivu.
Americká společnost Eastern Securities v Kuvajtu utratila desítky psů vycvičených k hledání výbušnin. Fotky nejméně 24 psích těl naskládaných vedle klecí unikly na internet. Ochránci zvířat firmu obviňují, že se jich zbavila potom, co jí vypršel kontrakt s kuvajtskou ropnou společností. Podle bývalých zaměstnanců se vedení nestará dobře ani o lidi ve svých službách.
Před čtvrt stoletím začala vojenská operace Pouštní bouře. Koalice 46 států během dvou měsíců porazila vojska iráckého diktátora Saddáma Husajna a vyhnala je z Kuvajtu. Konflikt přinesl zcela nový způsob vedení války, založený především na technice. Pro vojáky tehdejšího Československa také znamenal první zkušenosti v zahraničních misích.
Přesně před 25 lety začala v Kuvajtu invaze irácké armády. V roce 1991 pak Kuvajt osvobodily jednotky v rámci operace Pouštní bouře. Českoslovenští vojáci poprvé působili po boku pozdějších západních spojenců.
Pomoc pro skoro deset milionů lidí by chtěli shromáždit organizátoři třetí dárcovské konference pro Sýrii. Jejím cílem je vybrat peníze alespoň na základní potřeby pro ty, kdo kvůli syrské občanské museli opustit svoje domovy.
Právě dnes je to třiadvacet let ode dne, kdy vojáci Saddáma Husajna obsadili Kuvajt. Okupace této malé a bohaté země byla začátkem První války v Perském zálivu. Osvobozovací vojenské operace se aktivně zúčastnilo i tehdejší Československo.
Bezpečnostní služby zmařily atentát na izraelského ministra obrany Ehuda Baraka. S odvoláním na izraelské zdroje to píše kuvajtský deník al-Džarída. K chystanému atentátu prý mělo dojít v Singapuru, kde byl Barak počátkem týdne na zbrojním veletrhu. Izraelská strana ale tyto informace popírá jako nepodložené.
Kuvajtská pořádková policie násilně rozehnala asi 400 Arabů, kteří demonstrovali za kuvajtské občanství a ostatní základní práva. Nepokoje začaly po pátečních modlitbách.
Desítky lidí vtrhly do budovy parlamentu v hlavním městě Kuvajtu. Stalo se to při demonstraci stovek lidí, kteří požadovali demisi premiéra a rozpuštění parlamentu. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na jednoho z opozičních poslanců.
Kuvajt povolal svého velvyslance v Sýrii ke konzultacím. Následuje tak příklad Saudské Arábie, která tak učinila včera. Podle kuvajtského ministra zahraničí se jeho kolegové z oblasti sejdou k jednáním o situaci v Sýrii.
Britský premiér David Cameron je prvním vládním představitelem zahraniční země, který navštívil Egypt po pádu prezidenta Husního Mubáraka. Včera v Káhiře jednal s novými vojenskými vládci a prošel se po náměstí Tahrír, které bylo v minulých dnech dějištěm největších protimubárakovských demonstrací.