Květa Peschkeová se vrátila k Srebotnikové a vyhlíží zlaté časy

Česká deblistka Květa Peschkeová, která zažívá svou sedmnáctou grandslamovou sezonu, bude v Austrálii bojovat o postup mezi nejlepší osmičku v ženské čtyřhře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květa Peschkeová a Katarina Srebotniková vyhrály na Wimbledonu ženskou čtyřhru | Zdroj: ČTK

Přímo tady v Austrálii je Květa Peschkeová po jedenácté, ale možná už dlouho se cestou z tréninků neusmívala jako právě na začátku této sezony.

Po zhruba roční pauze se dala opět dohromady se svou někdejší spoluhráčkou Katarinou Srebotnikovou ze Slovinska, a zdá se, že dostala novou motivaci a chuť vyhrávat.

„Je to fajn, že jsme zase spolu. Přeci jenom známe naše slabiny i silné stránky. Uvidíme, třeba se vrátí i zlaté časy.“ Zlaté mohou být už po Australian Open, v tomto případě pro Katarinu Srebotnikovou, která se teoreticky může stát světovou jedničkou mezi deblistkami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Květa Peschkeová se vrátila k Srebotnikové a vyhlíží zlaté časy

To, pokud by se česko-slovinskému páru v Melbourne povedlo vybojovat finále, ale tak daleko zatím Květa Peschkeová se svou staronovou spoluhráčkou nemyslí.

„Hlavní vidina v tomto roce je přežít to ve zdraví. To je největší vidina, kterou mám. Jak a co dopadne, o tom se můžeme bavit na konci roku.“

Koneckonců právě zdravotní problémy před časem zapříčinily rozpad páru. Vinou různých zranění nebyla příprava a sezona 2012 zrovna ideální, a tak se Květa Peschkeová a Katarina Srebotníková rozdělily.

Informace o soupeři jsou důležité, ale pro mě nejsou prvořadé, říká Tomáš Berdych

Číst článek

Ale teď jsou rády, že jsou zase spolu. A že jsou obě ryzími deblistkami, což je mnohem jednodušší pro společný trénink. „To je velká výhoda, protože se singlistkami nikdy nevíte, jak budou unavené, nebo jestli vůbec budou chtít trénovat na debla. Takhle je to trošku klidnější.“

Květa Peschkeová se stejně jako Petra Kvitová narodila v Bílovci, a stejně jako česká jednička může za svou zatím životní sezonu považovat rok 2011. Tehdy vyhrála ženský debl ve Wimbledonu, kromě toho dalších 5 turnajů, ve finále Fed Cupu v Rusku vybojovala s Lucií Hradeckou rozhodující bod ve čtyřhře, v tabulkách byla s Katarinou Srebotnikovou první na světě.

Teď v Austrálii Květa Peschkeová tuší, že už podobně zlaté časy nemusejí přijít, ale na rozdíl od minulých let už veřejně neříká, že se blíží konec její úspěšné kariéry.

„Někdy takové myšlenky mám, ale je to dobrá práce a jsem ráda, že můžu dělat to, co mě baví. Je to fajn a nestěžuji si.“

Jaroslav Plašil, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme