Jindřichohradecká obchodní akademie se obává slučování s další školou

Jindřichohradecká obchodní akademie se obává možného slučování se střední odbornou školou. K ní se podle názorů některých lidí schyluje v rámci druhé vlny takzvané „optimalizace“ sítě středních škol na jihu Čech. Vedení školy i studenti poukazují mimo jiné na to, že by škola kvůli tomu mohla přijít o prestiž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budějovičtí studenti zkoušejí maturitu nanečisto | Foto: Kateřina Hálová

Jednu vlnu optimalizace sítě středních škol má Jihočeský kraj za sebou. Některé střední školy při ní krajský úřad zrušil, jiné sloučil. Teď by chtěl ušetřit na provozu a plánuje proto přestěhovat školy do budov, které vlastní.

V Jindřichově Hradci by se stěhování mohlo dotknout Obchodní akademie T. G. Masaryka, která by se mohla sloučit se Střední odbornou školou a Středním odborným učilištěm Jindřichův Hradec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o možném slučování škol v Jindřichově Hradci natočila redaktorka Lucie Hochmanová

V souvislosti s tím se mluví i o stěhování obchodní akademie. Škola, která si loni připomínala sto let od svého založení, nyní sídlí v Husově ulici, v budově, která patří městu.

Řada lidí se možného slučování a stěhování obává, i když ho nikdo oficiálně nepotvrdil.

„Sloučení obchodní akademie se střední odbornou školou se mi jako absolventce obchodní akademie nelíbí, jelikož ta škola má už tradici v této budově a myslím si, že by jí to uškodilo,“ říká devětadvacetiletá Karolína.

Podle ředitele Obchodní akademie Josefa Jandy by i spekulace mohly odradit od studia třeba některé žáky devátých tříd, kteří si v těchto dnech mají na střední školy podávat přihlášky.

„Určitě ta nejistota je asi prvořadá. Na druhém místě je určitě to zvažování, protože pokud sloučíme dva subjekty, které jsou trošičku rozdílné a vznikne nějaký subjekt, který nemá žádnou tradici, tak v očích nebo myslích rodičů se to nespojí s úrovní toho původního subjektu,“ poznamenal Janda.

Lucie Hochmanová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme