Boj o Senát na Praze 12. Pavel Fischer v duelu s Evou Tylovou

V senátním duelu Radiožurnálu se v úterý střetli nezávislý kandidát Pavel Fischer a Eva Tylová, která kandiduje za Piráty. Oba kandidáti našli určitou shodu například v otázce přístupu k developerům a rozvoje měst a obcí.

SENÁTNÍ DUEL Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Fischer a Eva Tylová | Foto: Jana Přinosilová, Josef Vostárek | Zdroj: ČTK, Koláž Český rozhlas

Eva Tylová se developerské oblasti věnuje v dlouhodobém horizontu – jako opoziční zastupitelka pomáhá lidem třeba v odvoláních proti některým rozhodnutím.

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátní duel s Pavlem Fischerem (nezávislým kandidátem) a Evou Tylovou (kandiduje za Piráty)

„Nechceme zastavit rozvoj městské části, ale také nechceme, aby na místě dvoupodlažních objektů se stavěly osmnáctipatrové,“ říká.

I podle Pavla Fischera se rozvoj velkých měst bez dialogu mezi občany se silnými hráči neobejde. „Bydlím ve vsi, kde je celá řada slepých uliček, kde chybí chodníky a kde si developeři přišli na své a místní to nesou velice těžce,“ doplňuje.

Povolební námluvy. Podívejte se, ve kterých obcích už je o vedení rozhodnuto

Číst článek

V té souvislosti mu chybí celostní pohled, jak ve vztahu Prahy a jejích městských částí, tak ve vztahu mezi metropolí a středními Čechami.

„Neřešíme velké otázky dopravy, dopravní sítě, rychlých železnic. Jsme v Evropě na druhé koleji,“ varuje.

S tím souhlasí i Eva Tylová, podle které rozvoj města je potřeba vést uvážlivě – aby nepoškozoval stávající obyvatele a zároveň vedl k rozvoji.

„Město musí žít jako jeden organismus, musí být dopravně ošetřeno a musí mít dostatek zeleně,“ uzavírá.

Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme