Přehled tisku: Je atletka na známce Hejnová? Neatraktivní venkov pro lékaře a internetový hazard matek

Deník Mladá fronta Dnes v pátek upozornil na žalobu, kterou podala atletka Zuzana Hejnová na Českou poštu. Důvodem je vyobrazení olympioničky na poštovní známce. Podle regionálního Deníku lékaře neláká práce na venkově. Hospodářské noviny se věnovaly výhře firmy FAU nad finanční správou. Ženy na mateřské dovolené rozjely na internetu nelegální hazard, napsalo Právo. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladá fronta Dnes

Zuzana Hejnová světový rekord při exhibici nepřekonala. Chyběly jí dvě setiny sekundy

Číst článek

Atletka Zuzana Hejnová žaluje poštu. Tématu se věnuje Mladá fronta Dnes. Dvojnásobná mistryně světa chtěla od České pošty vysvětlení, proč je vyobrazená na olympijské známce. Zároveň poštu vyzvala, aby známku nevyužívala. Letos v květnu poslala předžalobní výzvu a před měsícem žalobu. Podle vyjádření pošty na známce není Hejnová, ale fiktivní žena. Kdyby na fotografii byla skutečně slavná atletka, měla by pošta podle zákona povinnost získat nejdřív její souhlas, vysvětluje Mladá fronta Dnes. To ale pošta neudělala.

Deník

Lékaři nechtějí na venkov. Pravděpodobný budoucí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za hnutí ANO tak zvažuje nařídit doktorům část služeb v menších špitálech jako povinnost. Píše o tom regionální Deník. V tom se shoduje s ministrem v demisi Miloslavem Ludvíkem z ČSSD.

Hospodářské noviny

Opavská firma FAU vyhrála spor s finanční správou, rozsudek potvrdil Nejvyšší správní soud

Číst článek

Přerovská firma FAU vyhrála spor s finanční správou o zajišťovací příkazy, dočtete se v pátečních Hospodářských novinách. Firma FAU vlastnila sklad pohonných hmot v areálu přerovské Prechezy z holdingu Agrofert. Vloni pak skončila v konkurzu.  Kasační stížnost Odvolacího finančního ředitelství zamítl Nejvyšší správní soud. Potvrdil tak rozsudek Krajského soudu v Ostravě. Ten postup finanční správy označil za nezákonný. Zajišťovací příkazy vydané na distributora pohonných hmot FAU zrušil.

Právo

Matky rozjely na internetu nelegální hazard, píše deník Právo. Ženy nejen na mateřské dovolené začaly s takzvaným dipováním. To znamená on-line tombolu, ve které lidé ve virtuálním prostoru soutěží o reálné předměty. A jak Právo zjistilo, někdy i o peníze.  Podmínkou účasti v tombole je si například za pár stovek koupit losy, neboli dipy a pak účastnice čeká, jestli ji někdo vylosuje. Správkyně skupin, kde se odehrává soutěžení, si přijdou na tisíce, někdy i desetitisíce měsíčně. Jenže tím porušují zákon.

Barbora Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme