Poslanec Snítilý zůstane v ČSSD minimálně do začátku března

Poslanec Evžen Snítilý zřejmě setrvá v sociálně demokratické straně ještě nejméně do začátku měsíce března. Rozhodl o tom výbor místní organizace ČSSD v Náchodě. Její členové by se měli sejít dnes večer. Zabývat se budou přípravou březnové členské schůze - a až na ní bude jedním z bodů projednání případného setrvání Evžena Snítilého ve straně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci Evženovi Snítilému hrozí vyloučení z ČSSD | Foto: Miroslav Panuška | Zdroj: ČTK

Mezi sociálními demokraty z Náchodska sílí hlasy, aby Snítilý byl ze strany vyloučený. Předseda okresního výboru ČSSD Miloslav Mrština je přesvědčený, že Evžen Snítilý nikdy nepodporoval zájmy České strany sociálně demokratické, ale naopak zájmy Občanské demokratické strany.

Člen výboru náchodských sociálních demokratů Jiří Tichý České televizi řekl, že Snítilého postup jeho spolustraníky v náchodské organizaci zklamal. Podle jeho informací, které dostal od výboru místní organizace a také od řadových členů, je jejich reakce na Snítilého hlasování pro prezidenta Klause negativní. Tichý se bude přiklánět k vyloučení poslance Evžena Snítilého z České strany sociálně demokratické.

Poslanec Snítilý sdělil, že se nebude nikomu a k ničemu vyjadřovat. Jak známo, při volbě českého prezidenta nehlasoval pro kandidáta Jana Švejnara - podle pokynů vedení strany - ale dal hlas dosavadnímu prezidentovi Václavu Klausovi. Za to mu teď hrozí vyloučení z ČSSD.

Jana Tomková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme