Výběr z médií: docházející finanční rezervy, prodloužení lhůty na vrácení zboží i počítačové hry

Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že některým firmám v době koronaviru docházejí finanční rezervy. Vyplývá to z průzkumu, který pro deník Právo provedla ČSOB. Peníze použily na provoz i nákup ochranných pomůcek. Některé obchody letos podle Lidových novin prodlužují lhůtu na vrácení zboží. Někde je to až o čtyři měsíce. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Některé obchody letos prodlužují lhůtu na vrácení zboží. Informují o tom Lidové noviny (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Ekonom

Doba koronavirová zvedla zájem o počítačové hry. A čím dál více si je užívají i dospělí, jak se dočtete v týdeníku Ekonom. Průměrný věk hráče je v Česku už 35 let. List taky píše, že tuzemské vývojářské firmy letos za hry utrží až pět miliard korun.

Expert o nové hře: Tvůrcům se podařilo zachovat esenci původní Mafie, český dabing je ještě lepší

Číst článek

E15

Majitelům rodinných firem v Česku se často nedaří předat vedení společností svým dětem. Až 70 procent firem přechod nepřežije. Téma pro deník E15. Důvodů je víc, děti třeba vystudují úplně jiný obor, než ve kterém rodiče podnikají. Předání firmy další generaci se přitom v současnosti týká spousty rodinných podniků, které u nás vznikaly po revoluci a existují tak už zhruba třicet let. Rodinných firem je v Česku zhruba jeden milion.

Regionální Deník

Od neděle můžou lidé cestovat po celé republice se všemi vlakovými dopravci jen na jednu jízdenku, připomíná to regionální Deník. Po několikaměsíčním zkušebním provozu odstartuje takzvaný Systém jednotného tarifu. Zatím ale nebude platit pro komerční vlaky - například pro spoje z Prahy na Moravu od společností Regiojet a Leo Express.

Na trati z Prahy do Berouna se od pondělí změní jízdní řády. Většina vlaků tam teď má velká zpoždění

Číst článek

Hospodářské noviny

Naočkovat skoro sedm milionů lidí, pro které vláda objednala vakcínu proti koronaviru, se dá podle nového koordinátora očkování Zdeňka Blahuty stihnout během tři čtvrtě roku. Řekl to v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Klíčovou roli by v očkování měli mít podle vlády praktičtí lékaři. Ti ale prý zatím nemají dostatek informací a jen odhadují, jak bude systém fungovat.

Právo

Některým firmám v době koronaviru docházejí finanční rezervy. Vyplývá to z průzkumu, který pro deník Právo provedla ČSOB. Peníze použily na provoz i nákup ochranných pomůcek. Rezervu si v Česku tvoří přes 70 procent firem, většinou jde o velké a střední podniky. V průměru jim rezervní peníze vystačí ještě na sedm měsíců.

Lidové noviny

Některé obchody letos prodlužují lhůtu na vrácení zboží. Informují o tom Lidové noviny. Třeba Tesco, které nabízí i oblečení nebo potřeby do domácnosti, má možnost vrácení nepoužitého zboží až do čtyř měsíců. Delší lhůtu mají i některé módní řetězce, například Lindex. 

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme