Sáblíková má své vlastní rituály, odpoledne pojede o zlato

Martinu Sáblíkovou odpoledne čeká závod na 5 kilometrů. Má v něm největší šanci na zlatý olympijský úspěch. I rychlobruslařka má své rituály a dokonce speciální mimiku, kterou používá se svým trenérem. Knír po vzoru Evy Samkové tedy nenasadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková soupeří se soupeřkami a s časem během olympijského závodu na 3000 metrů | Zdroj: ČTK

„Ať si klidně ten knír nedělá, to nemusí,“ zmáčkne Eva Samková palce, jako by chtěla říct: „Ale hlavně, ať vyhraje!“

Martina Sáblíková bude na pětikilometrové trati jednoznačně největší favoritkou na zlato a s tímto pocitem by se na start šlo asi každému sportovci hodně těžko. I česká rychlobruslařka se tak bude snažit zkrotit nervozitu rituály, které jí dlouhodobě přináší štěstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rituálech Martiny Sáblíkové a jejího trenéra se více dozvěděl Michal Jurman

„Pár cviků a skoků, na které jsem zvyklá. Budu bruslit pravou dřív než levou. Většinou jdu na stadion hodně pozdě, aby mě tam nikdo neviděl. A pak ‚faceovou gestikulaci‘,“ směje se Martina zvláštnímu pojmu

„Faceovou gestikulaci“ v praxi předvádí přímo při závodě její trenér Petr Novák.

„To jsou už jenom naše gestikulace, kdy stačí jenom lehce pohnout hlavou a do toho dobře otevřít nebo zavřít oči,“ popisuje svoji roli jakéhosi pozitivního mima, z jehož tváře se uklidňuje během závodu Martina Sáblíková, trenér Petr Novák.

Hlavní talismany pro štěstí bude mít ale česká čtyřnásobná olympijská medailistka přímo v hledišti. V něm totiž na poslední chvíli k mamince přibude i otec s bratrem.

„Budu mít opravdu velkou podporu. Jsem ráda, že to všechno uvidí, protože pochybuji, že za čtyři roky poletí do Koreje. Tak aby tu olympiádu zažili naživo,“ těší se na rodinu rychlobruslařka.

Sáblíková je před závodem nervózní, trenér Petr Novák se chystá po svém

Číst článek

A třeba naživo zažili i olympijské vítězství, ze kterého by jistě měla obrovskou radost i v neustálém mediálním shonu zatím uvězněná Eva Samková.

„Mohli by i ostatní trošku převzít to, že se o mě někdo zajímá,“ naznačuje česká snowboardistka, že vyhrát olympijské zlato nepřináší vždy jen samé příjemné pocity a že i ona bude tedy dnes Martině Sáblíkové držet palce.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme