Pardubické letní kino se možná nebude muset stěhovat z Tyršových sadů

Pardubice začnou co nejdříve opravovat Tyršovy sady, v ohrožení je tak promítání letního kina. Jedná se o jeho přesunu do prostoru naproti vlakovému nádraží, vedle pardubického skateparku. I přes veškeré potřebné technické vybavení však místu chybí jistá atmosféra. Stále ale existuje možnost, že plátno nakonec v sadech zůstane.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tyršovy sady v Pardubicích | Foto: Jiří Štefl | Zdroj: Český rozhlas

Starosta 1. městského obvodu Jaroslav Menšík ze Sdružení pro Pardubice oslovil na základě připomínek příznivců letního kina firmu, která má Tyršovy sady začít opravovat. Její zástupce si park prošel a řekl, že nevidí problém, když letní kino v parku do konce prázdnin zůstane.

Dělníci totiž začnou nejdřív pracovat na druhé straně sadů.

„Mělo by se začít demolicí vstupního objektu ze Sukovy třídy, tam se dají udělat opatření, oplocení té části tak, aby to nebylo v kolizi s letním kinem. Vysvětlili jsme panu Fejfarovi, jaké jsou potřeby kina, a on nám vysvětlil, jak si představuje průběh rekonstrukce. Závěrem nám bylo manažerem řečeno, že nevidí problém, že si myslí, že stavba může začít v termínu, který požaduje radnice,“ uvádí Menšík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osud letního kina v pardubických Tyršových sadech sleduje reportérka Naďa Kubínková

Radnice by ale radši viděla Tyršovy sady co nejdřív úplně prázdné. Podle náměstka primátorky Františka Brendla za Pardubáky je nejdůležitější ničím nerušená oprava parku.

„Má to nějaký limit. Je jím bezpečnost a realizace stavby, která z pohledu Pardubic i z mého pohledu má prioritu nad letním kinem,“ myslí si Brendl.

Starosta Menšík se ale obává, aby se neopakovala situace jako před dvěma lety. Kino bylo na jiném místě, i když se v Tyršových sadech nic nedělo.

František Brendl se naopak bojí zbytečných komplikací. Kino v Tyršových sadech do konce prázdnin ale za určitých podmínek připustil.

„Pakliže toto město 12 let usiluje o rekonstrukci Tyršových sadů a letní kino by ji mělo nějak ohrozit, nechť je v náhradní lokalitě, která je pro to připravená, to znamená vedle skateparku. My necháme hladký průběh rekonstrukci Tyršových sadů,“ říká Brendl.

„Řiďme se zdravým selským rozumem. Pakliže to nebude problém a půjde to, nechť tam letní kino je a užíváme si dál atmosféru Tyršových sadů,“ dodává.

Jestli se kino bude muset stěhovat, nebo v parku zůstane, záleží v tuto chvíli na vzájemné domluvě několika stran, tedy radnice, stavební firmy a provozovatele letního kina.

Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme