Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem plnily kolony. Pražský okruh kolaboval po hromadné nehodě

Silné sněžení spojené s ledovkou už druhý den výrazně komplikuje dopravu na českých silnicích. Nejhůře na tom byla ve čtvrtek dopoledne dálnice D1, kde se kvůli dopravním nehodám tvořily kilometry dlouhé kolony. Dopravu na Pražském okruhu pak zastavila hromadná dopravní nehoda osmi aut. Nyní se silničáři připravují na další vlnu sněžení a hlavně na vítr, který má v nárazech dosáhnout až 90 kilometrů v hodině.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 13:25 18. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na D1 (archivní foto) | Foto: Daniel Zach | Zdroj: Český rozhlas

Dálnice D1 ve směru na Prahu ve čtvrtek ráno stála. Platilo proto doporučení řidičům, aby na dálnici nevjížděli.

Silný vítr způsobil na řadě míst výpadky elektřiny. Do rána hrozí náledí, varují meteorologové

Číst článek

Špatná byla situace hlavně směrem z Brna do Prahy mezi Velkou Bíteší a Měřínem, kde se tvořily dlouhé kolony. A také u Větrného Jeníkova, kde se řidiči zdrželi zhruba půl hodiny.

Kolona se ale utvořila také v opačném směru, a to za Velkým Beranovem. Na 124. kilometru shořel kamion.

Přestože D1 bylo po poledni už průjezdná, řidičům osobních aut kraj přesto doporučil, aby ve čtvrtek na dálnici raději nenajížděli.

Hromadná nehoda osmi aut zastavila ve čtvrtek ráno Pražský okruh u křížení s dálnicí D5 směrem na Ruzyň. Srážka se obešla bez zranění. Průjezdné nebyly všechny tři pruhy, pouze odstavný pruh. Před místem nehody se tak tvořily kolony.

Nehoda se stala kolem 07.15 přibližně na 23. kilometru okruhu u mimoúrovňové křižovatky s Rozvadovskou spojkou, která je pokračováním D5.

Bohuslav Beneš, Anna Kottová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme