Jay Leno odvysílal v NBC svou poslední show, přání mu poslal i Obama

Diváci americké televize NBC se rozloučili s komikem Jayem Lenem. Legenda americké televizní zábavy po 22 letech skončila v pořadu Tonight Show. Poslední díl pod vedením slavného glosátora skončil dnes kolem sedmé ráno středoevropského času.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tonight Show. Americký komik Jay Leno (vpravo) při své poslední show v televizi NBC. Jeho hostem byl stejně jako před 22 lety herec Billy Crystal | Foto: Reuters

Loučení třiašedesátiletého komika bylo emotivní – to třeba když ho diváci přivítali ve stoje nebo když Leno děkoval za dvě desetiletí loajality a důvěry – ale bylo také stylové, tedy s humorem.

Leno si například rýpl do své mateřské televizní stanice. „Já loučení rád nemám, NBC ano,“ prohlásil během svého monologu. To byla narážka i na rok 2009, kdy stanice Lena propustila, aby ho o rok později zase najala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední show komika Jaye Lena v televizi NBC sledovala i zpravodajka ČRo v USA Lenka Kabrhelová

Leno si zažertoval i na vlastní adresu a na to, jaké to bylo před 22 lety, když začínal – řekl, že marihuana tehdy nebyla legální a zpěvák Justin Bieber nebyl na světě, proto se prý těm rokům říká staré dobré časy.

Talk show Jaye Lena byla proslulá svými hosty. Pozvání v minulosti přijal třeba i prezident Barack Obama. Do posledního vydání přišel komik Billy Crystal, který byl hostem i úplně první Lenovy show v roce 1992.

Tonight Show
Pořad se vysílá od roku 1954. Jay Leno natočil přes čtyři tisíce pořadů. Jeho odchod televize NBC ohlásila s téměř s ročním předstihem. Třiašedesátiletého Lena nahradí devětatřicetiletý Jimmy Fallon. Podobná generační výměna moderátorů Tonight Show se odehrála v roce 1992, kdy Leno vystřídal Johnnyho Carsona. Kromě výměny moderátorů se pořad také přesouvá – z Los Angeles do New Yorku.

Crystal poděkoval moderátorovi za to, že celá léta tak úspěšně glosoval a zlehčoval na závěr dne denní zprávy a umožnil tak národu chodit spokojeně spát.

Krátkými předtočenými videokomentáři nebo i naživo se s prošedivělým komikem rozloučili i další herci, zpěváci a další osobnosti, které se v pořadu v uplynulých letech vystřídaly.

Doporučení, co dělat s volným časem, až v televizi skončí, Lenovi poslali například herec Matt Damon, zpěvačka Sheryl Crow, moderátorka Oprah Winfreyová, ale třeba i americký prezident Obama.

Padly i výstřední návrhy, že by třeba Leno mohl distribuovat drogy. Obama mu vzkázal, že se na něj nezlobí za léta ironie a nově mu za odměnu uděluje post velvyslance v Antarktidě.

Lenka Kabrhelová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme