Derby ztrácí prestiž. Hráči berou zápas se Slovenskem jako každý jiný

Osmifinálový zápas hokejistů České republiky se Slovenskem bude pro diváky velmi napínavé. Aktéři zápasu, především ti mladší, už ale atmosféru derby národů bývalého společného státu tolik nevnímají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté sehrají osmifinálové se Slovenskem v úterý od 18 hodin | Zdroj: ČTK

„Neřekl bych, že to utkání je prestižní. Ti hráči jsou profesionálové a berou to úplně jinak. Pro nás je to utkání důležité jako každé jiné. Kdo vyhraje, postoupí. Kdyby tam byli Lotyši, Norové, jsou tam Slováci. Každý soupeř má své výhody a nevýhody,“ říká asistent trenéra Josef Paleček.

Rozdíly ve stylu přípravy nejsou. „My tu hru musíme studovat u každého mužstva. Připravit se na to, jak hrají. Jak hráli poslední utkání, zaměřit se na určité věci a jít si pro to vítězství,“ chystá se Paleček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na atmosféru před česko - slovenským osmifinále hokejového turnaje se zaměřil Petr Kadeřábek

Je pravdou, že od rozdělení federace uběhly už více než dvě desetiletí a řevnivost ve vzájemných zápasech za tu dobu viditelně zeslábla. Je to logické na ledě proti sobě nastupují úplně jiné generace hráčů.

„Já jsem té historie tolik nezažil. Jsem mladší, ale vím, že tam je veliká historie a ty souboje jsou vždy vypjaté, ale já osobně se budu připravovat jako proti každému soupeři. A proti každému soupeři chci podat co nejlepší výkon,“ říká Michael Frolík, který dnes slaví své 26. narozeniny.

Není překvapení, že Frolík si toho z historie česko - slovenských soubojů příliš nepamatuje. Jenže v českém týmu najdeme více hráčů starších třiceti let. A pro ty je duel se Slovenskem přeci jen pikantnější než s jakýmkoli jiným soupeřem.

Tři zápasy, tři výhry. Českým hokejistům se na OH proti Slovákům daří

Číst článek

„Bavili jsme se s klukama o tom, že to je pikantní souboj, derby. Ale myslím, že v téhle fázi turnaje už nemá cenu si vybírat soupeře, nebo nějak spekulovat. Prostě je to tak a musíme se soustředit na svůj výkon a odehrát dobrý zápas,“ nechal se slyšet obránce Zbyněk Michálek.

Zápas o postup mezi nejlepších osm celků olympijského turnaje rozehrají čeští a slovenští hokejisté zítra v 18 hodin v hale Šajba.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme