Mladí zdravotníci z Chrudimska si při soutěži museli poradit se zlomeninami i bezvědomím

Devět školních týmů z celého okresu se v Chrudimi utkalo o postup do celostátního finále soutěže zdravotnických hlídek. Děti musely v terénu prokázat teoretické znalosti poskytování první pomoci, ale také schopnost rychle zareagovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí zdravotníci museli v terénu prokázat teoretické znalosti poskytování první pomoci | Foto: Josef Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

V městském praku se soutěžící setkali s nejrůznějšími modelovými situacemi od lehkých zranění až po vážnější nehody.

Mladí zdravotníci jsou nastoupení na startu. Čekají na poslední pokyny a pak mohou vyrazit na soutěžní okruh. Řešit budou zlomeniny končetin, bezvědomí i krvácení.

Na stanovišti s poleptáním čekají dvě figurantky. Jedna má puchýře na tváři – polila se totiž kyselinou dusičnou, druhá kvůli tomu utrpěla šok.

„Sledujeme celkové fungování týmu, jestli se tam nezačnou hádat, kdo bude co ošetřovat. Potom je důležité první navázání kontaktu. Máme tady poleptání, takže chladit, ošetřovat, záchranku zavolat,“ vysvětluje rozhodčí Markéta Lorencová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soutěž mladých zdravotníků sledoval redaktor Josef Kopecký

S úkolem se nakonec zdárně vypořádal i tým kapitánky Míši. „Ještě nikdy jsme to nedělali, takže se spíš rozkoukáváme. Figurantka by asi přežila, ale měla by jizvy na obličeji,“ hodnotí.

Zkušenosti ze soutěže se podle ní určitě neztratí.

Nejlepší týmy postupují do celostátního finále, které se uskuteční v polovině června v Praze.

Mladí zdravotníci museli v terénu prokázat teoretické znalosti poskytování první pomoci | Foto: Josef Kopecký

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme