Týdeník iROZHLASu: hroši a nosorožci na Karvinsku, ruská hydra a hokejový Fantomas

Dozvuky atentátu na Roberta Fica, druhý týden mistrovství světa v hokeji a „rozlezlá ruská hydra“. I tento týden byl náš web nabitý aktuálními událostmi, původními zprávami, zajímavými rozhovory i datařinou. Výběr toho nejdůležitějšího přináší pravidelný týdenní přehled iROZHLASu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratři se bratříčkují

Bratři se bratříčkují | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Týden očima iROZHLAS.cz

Nosorožci a hroši nedaleko Karviné? Moravskoslezský kraj uvažuje, že je využije na rekultivaci tamní krajiny. Nakonec to sice možná skončí trochu nudnějšími divokými osly a asijskými tury, jde ale o další střípek reportážní série Tady je Bakalovo, na které v posledních měsících usilovně pracují Tomáš Pika, Klára Filipová a Jan Cibulka.

Napilno měl tento týden opět i kolega Jakub Grim. Po atentátu na slovenského premiéra Roberta Fica přinesl hned několik velkých profilů a analýz toho, co se u sousedů děje a bude dít.

Naše zahraniční reportérka Anna Urbanová si povídala s ministrem zahraniční Janem Lipavským (Piráti) třeba o „rozlezlé hydře ruských tajných služeb“ a o tom, jak o ní vede debaty se svými evropskými protějšky.

Naši dataři se podívali na zoubek statistikám o českých lékařích. Poselství textu a čísel je jasné: velká část specialistů je v důchodovém věku a situace se rychle horší.

Co se ale lepší, jsou třeba hokejoví obránci ve střílení gólů na mistrovstvích světa. Ve svém dalším textu se Jan Boček a Petr Kočí ponořili do nejrůznějších hokejových dat ze světových šampionátů a kromě očekávaných otázek odpověděli třeba i na to, jaká barva dresů je u hokejistů nejoblíbenější.

Pro fanoušky mluveného slova

A aby toho hokeje nebylo málo, doporučuji rozhovor s velkou českou hokejovou celebritou – Fantomasem.

Vojenský analytik Otakar Foltýn, mimochodem nový vládní koordinátor strategické komunikace, se rozpovídal o vývoji invaze na Ukrajině. Rusko lze podle něj porazit mimořádně levně. Čím déle ale budeme s pomocí váhat, tím víc to bude stát.

Další protesty na obzoru. Podle lékařů totiž vláda neplní své sliby a zdravotníci nyní přemýšlí, jak dál postupovat.

Nejvíce se četlo

  1. Příběh Roberta Kaliňáka: z politického důchodce ve vazbě se během dvou let stal zastupujícím premiérem
  2. ‚Syna jsem našla ležet zbitého na toaletách.‘ Když škola říká, že šikanu nemá, je to začátek problému
  3. Za elektrické sítě poplatek jako za Netflix či telefon, chtějí distributoři. Nespravedlivé, říká ERÚ

Nela Vejvodová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme