Zatímco letos za první den hlasovalo přes 252 000 lidí, před čtyřmi lety to bylo 136 000. Georgia se řadí k sedmi takzvaným swing states, ve kterých mají šanci na vítězství demokraté i republikáni.
„Už se nevěnujme otázkám. Poslouchejme hudbu. Pusťme si hudbu. Kdo sakra chce poslouchat otázky, co?“ řekl Trump na setkání s voliči. Následujících 39 minut se pak pohupoval do rytmu písní.
Hlasování před termínem historicky favorizuje demokraty, protože Donald Trump zpochybňoval bezpečnost a integritu tohoto způsobu hlasování. Nyní ale i republikáni povzbuzují své voliče k brzké volbě.
Tým Harrisové zveřejnil sérii návrhů, které mají přímo prospět Afroameričanům. V průzkumech totiž Harrisová v porovnání s předchozími demokratickými kandidáty u této kategorie voličů zaostává.
Trump například odmítl mluvit v pořadu 60 Minutes televize CBS, protože si při něm nepřál být kontrolován, ačkoliv jde o běžnou praxi. Jde o prestižní politický pořad, kde kandidáti běžně vystupují.
Kampaň Harrisové se v sobotu zveřejněným lékařským posudkem snaží získat navrch nad protikandidátem a exprezidentem Donaldem Trumpem, uvádí agentura AP.
Přestože Harrisová slibuje v případě svého vítězství na rozdíl od Trumpa smíření, není jisté, že se hluboký příkop mezi dvěma tábory podaří v blízké budoucnosti překlenout.
Pár týdnů před volbami se karty míchají zas trochu jinak. Jestli měl během léta Trump podporu velkého byznysu a miliardářů ze Silicon Valley vcelku jistou, teď už to tak stoprocentní být nemusí.
Prezidentkou USA by se podle průzkumů k 15. říjnu stala Harrisová se 276 z 538 volitelů, Trump by jich získal 262. Průzkumy v jednotlivých státech jsou však tak těsné, že souboj je vyrovnaný.
Klíčové, rozhodující, bitevní, nerozhodné, swing states - je jich sedm a rozhodnou o prezidentovi USA. Analýza iRozhlasu přináší pohled na místa, kde bude sčítání hlasů po 5. listopadu nejnapínavější.
Bývalá slovinská modelka se do vystoupení bez svého manžela pouští velmi zřídka. Zatímco dříve se Trump vyjadřoval jednoznačněji proti potratům, v poslední době svou rétoriku zmírňuje.
„Sledovala jsem jeho (Zelenského) tiskovou konferenci s Donaldem Trumpem a říkala si, jakému ponížení se pro dobro své země vystavuje. Ale chápala jsem to,“ komentuje americká historička Marci Shore.
Debata kandidátů na viceprezidenty USA Vance a Walze se nesla ve smířlivém duchu. Výkon ani jednoho nebyl selháním, komentátoři jako vítěze hodnotí Vance. Do průzkumů se však patrně debata nepromítne.
Republikánský senátor J. D. Vance a demokratický guvernér Minnesoty Tim Walz řešili migraci či diplomatické schopnosti exprezidenta Donalda Trumpa, který znovu kandiduje do Bílého domu.
Aby Ukrajina ukončila válku brzy a za podmínek výhodných pro Kyjev, bude muset v roce 2025 znovu přejít do ofenzivy. Napadená země musí přesvědčit váhavé západní spojence, aby zvýšili svou podporu.
Vladimir Putin oznámil, že na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti státu Moskva změnila svou jadernou doktrínu. Zní to výhružně, ale jinak se toho příliš nezměnilo.
„Další balíček pomoci je spíš symbol. Víme, že Ukrajina a Zelenskyj chtějí reálně něco jiného. Chtějí, aby mohli použít zbraně dlouhého doletu,“ komentuje Pavel Boháček.
Rusko vytvořilo pomocí umělé inteligence víc obsahu k ovlivnění amerických prezidentských voleb než kterákoliv jiná mocnost, uvedl podle agentury Reuters zdroj z amerických zpravodajských služeb.
Představitelé americké rozvědky v úterý informovali bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa o „konkrétních hrozbách ze strany Íránu, že na něj bude spáchán atentát“.
Muž podezřelý z útoku na exprezidenta USA Trumpa je nově obviněný z pokusu o atentát. Trumpa sledoval 12 hodin v kuse, než jej se zbraní v ruce dopadla tajná služba u exprezidentova golfového resortu.
Rusko k ovlivnění prezidentských voleb USA používá umělou inteligenci, uvedl nejmenovaný zdroj z americké zpravodajské komunity. Jakým způsobem to dělá, neupřesnil. Může jít o falešný mediální obsah.
„Byl to pokus o atentát na Donalda Trumpa, ale zklamal jsem vás. Snažil jsem se ze všech sil a dal jsem do toho všechno, co jsem mohl. Teď je na vás, abyste tu práci dokončili," stojí ve vzkazu.
Souboj by mohlo rozhodnout to, kolik zklamaných republikánských voličů z předměstí bude hlasovat pro Harrisovou, a jak velká část tradiční základny demokratů se přesune k Trumpovi.
Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump uvedl, že doufá ve svůj úspěch v listopadových volbách, ve kterých bude soupeřit s demokratickou kandidátkou Kamalou Harrisovou.
Na hlasovacích lístcích nejsou jen jména prezidentských kandidátů, tedy hlavně Kamaly Harrisové a Donalda Trumpa. Hlasuje se také o všech více než 4 stovkách poslanců Sněmovny reprezentantů.
Celý svět sleduje střet Donalda Trumpa s Kamalou Harrisovou. Šanci zvítězit mají jen oni, ale o funkci prezidenta se ve skutečnosti uchází mnohem více lidí.